Rolety zewnętrzne

System „Standard”

Rolety zewnętrzne aluminiowe rolety w znaczący sposób przyczyniają się do redukcji utraty ciepła zimą, latem natomiast skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń przez promienie słoneczne, zmniejszając w ten sposób zużycie dodatkowych urządzeń chłodzących.

Dodatkowo rolety zewnętrzne to praktyczny system, który chroni przed włamaniami. Sterowanie roletami może odbywać się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym, pozwalającym na ich komfortową obsługę.

Rolety zewnętrzne „standard” inaczej rolety w systemie dostawnym montowane na elewacji budynku, bądź we wnęce okiennej. Przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas widoczna na zewnątrz. W systemie tym oferujemy do wyboru skrzynki czworokątne w systemie SK 45.

Pancerze rolet wykonane są z profili aluminiowych wypełnionych pianka poliuretanową, dostępne w różnych kolorach i szerokościach w zależności od wymiarów okna. Możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery rolowanej.

Firma posiada licencjonowany montaż zabezpieczeń antywłamaniowych wydany przez MSWiA.

System podtynkowy „Integro”

Są to rolety, których skrzynki są zabudowane, a czoło skrzynki stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk, klinkier). Rolety systemu podtynkowego przeznaczone są zarówno do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach jak i w obiektach już istniejących. Wkomponowane w elewację budynku stanowią jej integralną część.

Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna , a pozostałe elementy, czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być kolorystycznie dopasowane do okien.

Elementy podtynkowe systemu „INTEGRO“ nie ingerują w konstrukcje okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. Stosowanie systemu w istniejących obiektach możliwe jest po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębia nadproża przy konsultacji z architektem.

Możliwość zastosowania zintegrowanej moskitiery rolowanej.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe swoją budową i zasadą działania nie różnią się zasadniczo od rolet zewnętrznych. W procesie ich produkcji używamy jednak specjalnych, znacznie mocniejszych, niż w standardowych roletach elementów składowych takich jak:

  • profil roletowy ekstrudowany PE 41 (wykonany z aluminium ciągnionego),
  • prowadnice boczne wzmocnione PPW 66,
  • wieszaki – blokady zabezpieczające roletę przed podważaniem przez osoby postronne,
  • silnik elektryczny.

Roleta zewnętrzna z profilu PE41 posiadająca wszystkie wyżej wymienione elementy spełnia wymogi 2 klasy odporności na włamanie, poświadczone certyfikatem.

Brama garażowa

Każdy garaż powinien być pomieszczeniem funkcjonalnym i bezpiecznym. Najistotniejszym elementem odpowiedzialnym za te właściwości jest brama garażowa. Brama, która nie tylko zabezpiecza samochód, lecz często broni także dostępu do domu.

Rolowane bramy garażowe to rozwiązanie wszechstronne – bramę zamontować można zarówno w budowanych obiektach jak i w już istniejących.

Pancerz wykonany z profili PA 77 jest wytrzymały na działania mechaniczne, a solidne prowadnice znacznie utrudniają jego wyrwanie. Zastosowanie napędu elektrycznego oraz zdalnego sterowania zapewnia duży komfort obsługi. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wysiadania z samochodu.

W zależności od potrzeb profile PA 77 łączyć można w pancerzu z profilami z przeszkleniem PER 77 i wentylacyjnymi PEW 77.