Rolety do okien dachowych

rolety do okien dachowych dekolux wimarol

System Dekolux

System przeznaczony do okien dachowych typu: FAKRO, ROTO, VELUX. Posiada aluminiową maskownicę, która spełnia funkcję estetyczną oraz chroni materiał przed zabrudzeniem. Zastosowanie mechanizmu sprężynowego i hamulców sprawia, że tkanina jest zawsze naciągnięta. Rozmiar prowadnic pozwala dostosować nasze rolety do powszechnie występujących systemów okien dachowych. Dostępne kolory to : srebrny, jasna sosna i ciemna sosna.

Pobierz instrukcję
rolety do okien dachowych refleksyjne wimarol

Rolety refleksyjne

Rolety refleksyjne stosowane są w pomieszczeniach, gdzie intensywne światło dzienne jest czynnikiem przeszkadzającym, a w połączeniu z promieniowaniem cieplnym nagrzewa pomieszczenie. Stosowana w produkcji folia refleksyjna zatrzymuje promienie świetlne (odbijają ok.80% promieni słonecznych), zapobiega oślepianiu, zachowując czysty widok na zewnątrz. Rolety refleksyjne są estetyczne i funkcjonalne. Wspomagają urządzenia klimatyzacyjne obniżając koszty pracy tych urządzeń. Folię refleksyjną stosujemy głównie w systemie Dekolux, ale znajduje także zastosowanie w systemach B1, B7, B9.

roleta zewnetrzna do okien dachowych wimarol

Roleta ARZ

Roleta zewnętrzna zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu.

Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne.

Dostępne w trzech wersjach sterowania:

ARZ-H  zwijana ręcznie za pomocą korby (w komplecie).

ARZ Z-WAVE  w bezprzewodowym systemie Z-Wave, sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC.

ARZ Solar sterowana pilotem. Roleta Solar wyposażona jest w sterownik i akumulator, który ładowany jest z baterii słonecznej umieszczonej na rolecie. Zalecana w miejscach, gdzie brak jest możliwości doprowadzenia zasilania 230V.

Markiza AMZ

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem.

Markiza wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze. W komplecie z markizą znajduje się drążek o długości 80 cm. Dostępny jest również drążek ZSZ o długości 150 cm.

Dostępne w trzech wersjach sterowania:

Markiza AMZ, AMZ NewLine  obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie). AMZ NewLine w porównaniu z markizą

AMZ, posiada skrzynkę wykonaną z aluminium eksturdowanego, co znacząco poprawia nie tylko wygląd, ale i sztywność markizy.

Markizy AMZ NewLine montowane są na tulejkach do kaptura, a po montażu wkręty nie są widoczne od zewnątrz.

Markiza AMZ-Wave sterowana pilotem lub przełącznikiem naściennym

Markiza AMZ Solar automatyczna obsługa. Inteligentny system steruje markizą w zależności od nasłonecznienia. Przy dużym nasłonecznieniu markiza samoczynnie rozsuwa się.