Rolety do okien dachowych

System Dekolux

System przeznaczony do okien dachowych typu: FAKRO, ROTO, VELUX. Posiada aluminiową maskownicę, która spełnia funkcję estetyczną oraz chroni materiał przed zabrudzeniem. Zastosowanie mechanizmu sprężynowego i hamulców sprawia, że tkanina jest zawsze naciągnięta.

Rozmiar prowadnic pozwala dostosować nasze rolety do powszechnie występujących systemów okien dachowych. Dostępne kolory to : srebrny, jasna sosna i ciemna sosna.

Rolety refleksyjne

Rolety refleksyjne stosowane są w pomieszczeniach, gdzie intensywne światło dzienne jest czynnikiem przeszkadzającym, a w połączeniu z promieniowaniem cieplnym nagrzewa pomieszczenie. Stosowana w produkcji folia refleksyjna zatrzymuje promienie świetlne (odbijają ok.80% promieni słonecznych), zapobiega oślepianiu, zachowując czysty widok na zewnątrz.

Rolety refleksyjne są estetyczne i funkcjonalne. Wspomagają urządzenia klimatyzacyjne obniżając koszty pracy tych urządzeń. Folię refleksyjną stosujemy głównie w systemie Dekolux, ale znajduje także zastosowanie w systemach B1, B7, B9.

Roleta ARZ

Roleta zewnętrzna zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu.

Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne.

Dostępne w trzech wersjach sterowania:

  • ARZ-H  zwijana ręcznie za pomocą korby (w komplecie).
  • ARZ Z-WAVE  w bezprzewodowym systemie Z-Wave, sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 15V DC.
  • ARZ Solar sterowana pilotem. Roleta Solar wyposażona jest w sterownik i akumulator, który ładowany jest z baterii słonecznej umieszczonej na rolecie. Zalecana w miejscach, gdzie brak jest możliwości doprowadzenia zasilania 230V.

Markiza AMZ

Markiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem.

Markiza wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze. W komplecie z markizą znajduje się drążek o długości 80 cm. Dostępny jest również drążek ZSZ o długości 150 cm.

Dostępne w trzech wersjach sterowania:

  • Markiza AMZ, AMZ NewLine  obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie). AMZ NewLine w porównaniu z markizą
    AMZ, posiada skrzynkę wykonaną z aluminium eksturdowanego, co znacząco poprawia nie tylko wygląd, ale i sztywność markizy.
    Markizy AMZ NewLine montowane są na tulejkach do kaptura, a po montażu wkręty nie są widoczne od zewnątrz.
  • Markiza AMZ-Wave sterowana pilotem lub przełącznikiem naściennym
  • Markiza AMZ Solar automatyczna obsługa. Inteligentny system steruje markizą w zależności od nasłonecznienia. Przy dużym nasłonecznieniu markiza samoczynnie rozsuwa się.