Markizy

markiza malta wimarol

Markizy – stanowią znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dużych powierzchni poziomych takich jak tarasy, balkony czy ogródki piwne. Markizy tarasowe, to nie tylko znakomita ochrona ale również i niepowtarzalny wygląd. Posiadają solidną aluminiową konstrukcję, malowaną proszkowo, co zapewnia długoletnie użytkowanie. Bogaty wybór tkanin. Możliwość wykonania markizy na wymiar oraz szeroki asortyment sterowań elektrycznych wraz z automatyką pogodową zapewnia optymalne dostosowanie do potrzeb Klienta.

Markiza Malta

Malta to lekka markiza nadająca się doskonale do przesłonięcia niewielkiego tarasu lub balkonu. Jej kompaktową konstrukcję wyróżnia uniwersalny uchwyt ścienno-sufitowy i aluminiowe rozkładane ramiona ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyer’a. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na pięć standardowych kolorów. Maksymalna szerokość markizy 500 cm, a wysięg 310 cm.

markiza Silver plus wimarol

Silver Plus

Markiza Silver Plus jest markizą o lekkiej konstrukcji, co czyni ją bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości. Łańcuch Flyer’a zastosowany w przegubach sprawia, że są one wytrzymałe i trwałe. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej aluminiowej belce kwadratowej, która daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów. Opcjonalny aluminiowy daszek ochrania zwiniętą tkaninę i podkreśla estetyczny wygląd całej markizy. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały. Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych. Maksymalna szerokość markizy 530 cm, a wysięg 250 cm.

markiza Autralia wimarol

Australia

Markiza Australia doskonale sprawdza się na dużych tarasach. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzja wykonania przegubów ramion oraz zastosowanie wytrzymałego łańcucha Flyer’a zapewniają markizie trwałość i niezawodne działanie. Centralna podpora rury nawojowej kompensuje ugięcie rury w markizach o dużej szerokości, zapewniając dobre napięcie tkaniny. Konstrukcja opiera się na aluminiowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na pięć kolorów. Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych. Maksymalna szerokość markizy 700 cm, a wysięg 360 cm.

markiza jamaica wimarol

Jamaica

Markiza Jamaica jest połączeniem elegancji i wytrzymałości. Dzięki centralnej podporze rury nawojowej w dużych markizach tkanina jest zawsze równomiernie napinana. Konstrukcja opiera się na aluminiowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów. Opcjonalny aluminiowy daszek zapewnia osłonę zwiniętej tkaniny. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, beżowy lub brązowy. Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych. Maksymalna szerokość markizy 700 cm, a wysięg 360 cm.

markiza palladio wimarol

Palladio 2040

Markiza Palladio jest elegancką markizą z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Flyer’a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej w markizach tkanina jest równomiernie napinana. Palladio łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na pięć kolorów. Maksymalna szerokość markizy 700 cm, a wysięg 360 cm.

markiza dakar wimarol

Dakar

Markiza Dakar doskonale nadaje się do zacieniania większych tarasów. Pełna kaseta o opływowych kształtach nadaje tej markizie nowoczesny i elegancki wygląd równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed czynnikami atmosferycznymi. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny, umieszczono wewnątrz kasety uszczelki zabezpieczające. W konstrukcji markizy zastosowano rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzyjne przeguby z łańcuchem Flyer’a ze stali nierdzewnej zapewniają im wytrzymałość i niezawodne działanie. Markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na pięć kolorów. Maksymalna szerokość markizy 600 cm, a wysięg 360 cm.

markiza italia wimarol

Italia

Markiza Italia jest markizą nadokienno-balkonową przeznaczoną do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Opuszczane ramiona z aluminium, wyposażono w sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej, dlatego Italia może być mocowana nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały. Maksymalna szerokość markizy 500 cm, a wysięg 180 cm.

Verandy

System Veranda przeznaczony jest do przysłaniania płaskich powierzchni poziomych i ukośnych, takich jak ogrody zimowe, czy świetliki dachowe. Zastosowanie systemu Veranda zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, co w znacznym stopniu ogranicza konieczność wykorzystania urządzeń klimatyzacyjnych. Struktura stosowanych tkanin typu HIGH-T-TEX skutecznie ogranicza powstawanie kontrastów tworzących się podczas wpadania promieni słonecznych do pomieszczenia. Wytrzymała konstrukcja oraz zastosowanie najwyższej klasy tkanin gwarantują trwałość rolet. Specjalny system naciągu umożliwia efektywną pracę Verandy na pochyłych i płaskich powierzchniach. W ofercie posiadamy kilka rodzajów verand.

Markizy VMZ oraz markizolety VMB

Przeznaczone są do stolarki pionowej. Montowane na zewnątrz w oknach i drzwiach (tarasowych i balkonowych) wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Markizy umożliwiają ochronę wnętrza pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem oraz pozwalają na równomierny rozkład natężenia światła, poprawiając komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Markiza VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC.

Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i umieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej. Taśma suwakowa zatopiona w tkaninie utrzymuje odpowiednie napięcie pomiędzy prowadnicami.

Markiza dostępna jest w wersjach:

VMZ  ręczna obsługa. Obsługiwana ręcznie lub za pomocą drążka.

VMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 12VDC) i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC.

VMZ Solar zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota. Może być sterowana w jednym z trzech trybów:

automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Markiza Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.

Markizoleta posiada ruchomą, odchylaną belkę. Dzięki temu po rozwinięciu mamy dostęp do zewnętrznego parapetu.

Markizolety dostępne w wersji :

Markizoleta VMB Z-Wave sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

Markizoleta VMB Solar automatyczna obsługa.